Animované seriály onlineKreslené seriály patří k těm nejoblíbenějším seriálům online, které lidé nejčastěji sledují nebo si je stahují do svých počítačů. Dávno už však neplatí, že animované seriály jsou pouze pro děti. Naopak, ty nejznámější a nejpopulárnější kreslené seriály jsou určeny spíše pro dospělé. Absolutní jedničkou nejen u nás, ale i ve světě jsou samozřejmě Simpsonovi. Tento animovaný seriál o americké rodince zná prakticky úplně každý a kromě seriálu byl před několika lety natočen i celovečerní snímek Simpsonovi ve filmu, který běžel i na plátnech českých kin. Simpsonovi jsou nesmírně populární a tak se s nimi běžně setkáváme i na různých předmětech, jako jsou trička, hrnky, plyšové hračky, klíčenky atd. Kromě celých sérií, které jsou k dispozici na DVD si můžeme Simpsonovy koupit také ve formě tištěného komiksu, který se prodává na pultech mnoha českých knihkupectví. Poprvé spatřil tento úspěšný seriál světlo světa v roce 1989 a dodnes se natáčí jeho nové díly. Čeští diváci mohli seriál Simpsonovi sledovat řadu let na prvním programu České televize, ze které se však před několika lety přestěhoval na obrazovky stanice Prima Cool. Z dílny tvůrců seriálu Simpsonovi pochází i další oblíbený animovaný seriál, který se jmenuje Futurama. Jak už vyplývá z jeho názvu, děj seriálu se odehrává v daleké budoucnosti. I Futuramu můžeme sledovat na Primě Cool nebo si ji kdykoliv pustit online na internetu. Kromě seriálu bylo natočeno i několik videofilmů, které je možné sehnat na DVD nebo si je stáhnout na internetu.

Dalším animovaným seriálem, který si představíme, je Městečko South Park. Na rozdíl od předchozích dvou seriálů South Park určitě není vhodný pro menší děti, protože je hodně vulgární a v každém díle zazní velké množství sprostých slov. Seriál je každopádně nesmírně oblíbený a to hlavně u mladých lidí, kteří oceňují jeho originální humor. O kvalitě tohoto amerického kresleného seriálu svědčí mimo jiné i to, že už získal velké množství prestižních ocenění – mimo jiné několik cen Emmy atd. Kromě seriálu byl před lety natočený i celovečerní film, který se promítal i v českých kinech. Seriál Městečko South Park se vysílal a vysílá i na českých televizních stanicích, jako první ho u nás odvysílal placený kanál HBO, později pak Nova a Fanda. Na všechny díly tohoto seriálu se pak jeho příznivci mohou kdykoliv podívat na několika internetových stránkách se seriály online nebo si je stáhnout. Na pultech obchodů se dají koupit i DVD s jednotlivými díly seriálu nebo s filmem a k dostání je také spousta předmětů s postavičkami ze South Parku, ať už se jedná o trička, plyšové hračky, figurky nebo placky.

 České seriály online

Nejoblíbenější seriály online sice ve velké většině případů pocházejí z USA nebo Velké Británie, ale kromě nich můžeme na internetu nebo v chytrých televizorech sledovat i celou řadu českých seriálů online. Které české seriály můžeme sledovat online a v rámci jakých služeb? Pokud máme rádi seriály z produkce televize Nova, ať už jde o Ordinaci v růžové zahradě, Ulici, Okresní přebor nebo nejnověji Doktory z Počátků, určitě nás zaujme nabídka seriálů online v rámci placené služby Voyo. Voyo je možné získat na prvních 7 dní zdarma a další předplatné pak stojí pouhých 189 Kč měsíčně. Kromě řady seriálů online je v nabídce Voya také velké množství filmů, televizní pořady, pohádky pro děti, sportovní přenosy a také online vysílání televizních kanálů z rodiny Nova včetně bonusového programu Voyo Cinema, který je možné sledovat pouze v rámci této předplacené služby. České seriály online jsou také součástí iVysílání České televize. To můžeme sledovat buď online přes internetové připojení na našich počítačích a noteboocích nebo na velké obrazovce v našem SMART televizoru. Výhodou iVysílání České televize je obrovský archiv seriálů, filmů, dokumentů a mnoha dalších televizních pořadů, ke kterým mají navíc diváci přístup zcela zdarma. Mezi české seriály online, které jsou součástí iVysílání patří například Cirkus Humberto, Chalupáři, Sanitka a desítky dalších seriálů. Online můžeme české seriály sledovat také prostřednictvím mnoha webových stránek zaměřených na seriály. Většinu na nich sice tvoří seriály natočené v USA nebo ve Velké Británii, ale najdeme zde i několik českých počinů, např. oblíbený sitcom Comeback, Arabelu nebo večerníček Pat a Mat.

Britské seriály online

Hned na druhém místě po amerických seriálech jsou u českých diváků seriály z Velké Británie. V této zemi se sice netočí tak velké množství seriálů jako v USA, ale i tak odsud pochází spousta kvalitních seriálů, které jsou oblíbené po celém světě a i u českých diváků patří k těm nejsledovanějším. Které britské seriály online patří k těm nejlepším? Nejoblíbenějším britským seriálem, alespoň podle žebříčku ČSFD, je Červený trpaslík. Kultovní britský sitcom, který se na televizních obrazovkách ve Velké Británii objevil poprvé v roce 1988 si získal příznivce v mnoha zemích světa včetně České republiky. U nás ho měli v minulosti diváci možnost sledovat na druhém programu České televize a dnes si mohou tento úspěšný seriál pustit online nebo si jej stáhnout. Většina britských seriálů, které jsou u nás oblíbené patří mezi komediální seriály. Mnoho fanoušků tak u nás mají např. Ajťáci, kteří pocházejí z roku 2006 nebo méně známý Black Books z roku 2000. Velmi originální a specifický humor pak má seriál Malá Velká Británie. Ten se u nás vysílal např. na druhém programu České televize nebo na placeném HBO Comedy a dnes si jej na vybraných stránkách můžeme pustit online nebo stáhnout do počítače. Spousta scének z tohoto seriálu je také online na videoportálu YouTube.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!