CinestarCinestar je druhá nejrozšířenějších síť multikin v Česku. Na českém trhu působí již od roku 2001 a soustředila se na výstavbu multikin v českých a moravských regionech, aktuálně má 12 provozoven. Cinestar je součástí společnosti Filmteam, kam zároveň patří Falcon, filmová distribuce a reklamní agentura Cinexpress a také provozuje síť reklamních panelů Super Vision i v multikinech ostatních provozovatelů v ČR. V listopadu 2009 koupila firma 2 multikina společnosti Village Cinemas Czech Republic a vstoupila tak i na pražský trh multikin, kde dosud chyběla.

Evropa 2 je největší česká soukromá rozhlasová stanice. S

Multikino Cinestar

Společnost CineStar v České republice začala působit v roce 2001 a dnes se řadí mezi největší sítě multikin provozovaných na naše území. CineStar je součástí Filmteamu, kam zároveň patří Falcon filmová distribuce a reklamní agentura Cinexpress. Aktuálně má společnost 7 provozoven přičemž další 3 jsou ve výstavbě. Multikina jsou v provozu multikina ve velkých městech po celé zemi a můžete je navštívit v Hradci Králové, Českých Budějovicích, Plzni, Pardubicích, v Mladé Boleslavi, Jihlavě, na severu Čech v Liberci a také na Moravě v Ostravě a v Olomouci. Další plánované výstavby multikin jsou v Ústí nad Labem, Jihlavě a Liberci.

Vybavení kin Cinestar

Sedačky v kinosálech jsou vyrobeny českým výrobcem HOKO a projektory v promítací kabině jsou od známé přerovské firmy Meopta. Každý sál multikina CineStar je také vybaven digitální projekcí E-Cinema s DLP projektory značky Panasonic a s rozlišením HD Ready. Tyto projektory jsou určeny na promítání reklam před hlavním filmem a mimořádně poslouží i pro promítání filmu distribuovaného výhradně na nosičích DVD. Každý sál má k dispozici tři obrazové formáty. Kromě v multiplexech standardních 1,85:1 a 2,35:1 je zde pro artové tituly velmi šikovný formát 1,66:1, který umožňuje v kompromisním poměru stran promítat i starší tituly točené na akademický formát 35 mm filmového políčka 1,37:1.

Provozovny v ČR

  • České Budějovice – v obchodním centru Čtyři Dvory, 1400 sedadel v 8 sálech.
  • Hradec Králové – v obchodním centru Futurum, 1581 sedadel v 8 sálech.
  • Jihlava – v obchodním centru City Park Jihlava, 509 sedadel ve 4 sálech.
  • Liberec – v obchodním centru Nisa Liberec, 1249 sedadel v 8 sálech.
  • Mladá Boleslav – v obchodním centru Bondy, 559 sedadel ve 4 sálech.
  • Olomouc – v obchodním centru Olomouc City, 985 sedadel v 7 sálech.
  • Ostrava – v obchodním centru Futurum, 2 008 sedadel v 8 sálech.
  • Pardubice – v obchodním domě Grand, 771 sedadel v 6 sálech.
  • Plzeň – v obchodním centru Olympia, 1514 sedadel v 8 sálech.
  • Praha – Anděl (Praha 5) – 2242 sedadel, 14 sálů, otevřeno 7/2002 jako Village Cinemas
  • Praha – Černý Most (Praha 9) – 1876 sedadel, 8 sálů, otevřeno 12/2000 jako Village Cinemas
  • Opava – v obchodním centru Breda & Weinstein, 660 sedadel v 6 sálech

Village Cinemas

Společnost Village Cinemas Czech Republic s.r.o vznikla v roce 1999 jako pobočka australské společnosti Village Roadshow Ltd. Samotná Village Roadshow, založená v roce 1954, je celosvětově působící společností zábavního průmyslu, především v oblasti kina, rozhlasu a zábavních parků. Centrála společnosti v australském Melbourne řídící řetězec kin s více než 1 500 sály ve 183 kinech umístěných v 16 zemích. Kromě kin vlastní firma také distribuční společnosti (Austrálie, Nový Zéland, Singapur a Řecko) a v neposlední řadě také významnou filmovou produkční společnost Village Roadshow Pictures, sídlící vLos Angeles (mj. film Matrix). Společnost je od počátku 80. let minulého století průkopníkem v oblasti stavby a provozování vícesálových kin – multiplexů. V listopadu 2009 byla společnost Village Cinemas Czech Republic s.r.o koupena sítí multikin Cinestar a opustila tak český trh. Dva pražské multiplexy byly následně předělány do barev CineStaru.

Bývalé multiplexy v ČR

Village Cinemas Anděl získalo několik prvenství – 14 kinosálů, komplex Gold Class, umělecké sály Cinema Europa, dvou sedadla pro zamilované a certifikát THX. Tento certifikát osvědčuje kvalitu zvukové soustavy a samotné architektury kinosálu. Produkty Gold Class a Cinema Europa vyvinula společnost Village Cinemas jako vlastní koncepty určené pro celosvětový trh.

Komplex Gold Class

Komplex Gold Class obsahuje dva kinosály celkem pro 48 osob s nadstandardním vybavením interiéru – polohovatelná křesla, stolečky a s permanentní obsluhou v průběhu promítání, přilehlý salónek a bar. Vzhledem k oddělenému vchodu jsou návštěvníci ušetřeni shonu typického pro provoz běžného multikina.

Cinema Europa

Art kino Cinema Europa tvoří dva kinosály, které se odlišují především svou dramaturgií, zaměřenou na nezávislý a alternativní film. Od ostatních kinosálů je Cinema Europa oddělena prosklenými dveřmi.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!