Vyprávěj na obrazovkách České televizeSeriál Vyprávěj vznikl v koprodukci České televize a tak ho logicky právě tato televize vysílala na svém prvním programu. První díl tohoto seriálu byl odvysílán 31. srpna 2009 a postupně se na ČT 1 odvysílalo všech pět řad Vyprávěj. Česká televize vysílala Vyprávěj v hlavním vysílacím čase ve 20.00 a jednalo se o jeden z jejích nejsledovanějších pořadů. Většinu dílů tohoto seriálu sledoval více než milion diváků a tak se Vyprávěj stal jedním z nejúspěšnějších pořadů České televize.

Sleduju seriály online zcela zdarma.

Vyprávěj na DVD

Jednotlivé díly seriálu Vyprávěj si můžeme kdykoliv pustit také na DVD. Kompletní sada všech dílů tohoto oblíbeného seriálu vyšla na DVD a objednat si je můžeme např. v e-shopu České televize nebo jiných internetových obchodech. DVD se seriálem Vyprávěj si můžeme koupit v balíčcích, ve kterých jsou vždy kompletní řady seriálu.

Vyprávěj ke stažení na internetu

Všechny díly seriálu Vyprávěj jsou k dispozici také ke stažení na internetu. Pokud tedy nechceme utrácet za DVD, můžeme si je kdykoliv stáhnout např. z ulozto.cz nebo jiných stránek. Stáhnout si můžeme nejen všechny díly seriálu, ale i bonusovou řadu Osudy a také speciály.

Vyprávěj v iVysílání České televize

Další možností, jak sledovat seriál Vyprávěj, je přes iVysílání České televize. To můžeme využít jak  přes internet v počítačích a noteboocích, tak ve SMART televizorech. Výhodou iVysílání je to, že je zcela zdarma a navíc nemusíme čekat a jednotlivé pořady si můžeme pustit rovnou. Kromě všech dílů Vyprávěj zde najdeme i spoustu bonusů – rozhovory s herci a autory seriálu, pohledy do zákulisí a další zajímavosti.

Vyprávěj online na YouTube

Poslední možností, jak můžeme Vyprávěj sledovat, je prostřednictvím oblíbené sítě YouTube. Najdeme zde kompletní díly a můžeme si je tak pustit hned bez dalšího čekání. Kromě celých epizod jsou zde i menší ukázky, nepovedené a vystřižené scény, rozhovory s režisérem a s tvůrci seriálu atd.

Evropa 2 je soukromá rozhlasová stanice, první komerční rádio v České republice po roce 1989.Ocenění pro seriál Vyprávěj

Český retro seriál Vyprávěj byl mezi diváky nesmírně oblíbený a pravidelně každý pátek usedalo o obrazovkám České televize velké množství diváků. O vysoké oblibě tohoto seriálu svědčí nejenom vysoká čísla sledovanosti, ale také úspěchy v diváckých anketách. V anketě TýTý, která se vyhlašuje pravidelně každý rok, jsou jednou z mnoha kategorií seriály. A právě seriál Vyprávěj v této kategorii zvítězil dokonce čtyřikrát po sobě a to v letech 2009, 2010, 2011 a 2012. Za rok 2012 se navíc stal seriál Vyprávěj absolutním vítězem této ankety. Kromě tohoto úspěchu však Vyprávěj bodovalo i v zahraničí – na prestižním mezinárodním televizním festivalu v Monte Carlu získali producenti seriálu ocenění Zlatá nymfa. Seriál zvítězil v kategorii Nejlepší evropský producent dramatického seriálu a kromě této kategorie bylo Vyprávěj nominováno i na cenu pro nejlepšího herce a herečku v dramatickém seriálu. Úspěch je o to cennější, že ve své kategorii (nejlepší evropský producent) byli soupeři takové známé seriály jako Misfits, Tudorovci atd. K dalším cenám pro Vyprávěj patří např. české ocenění za product placement.

Zajímavosti o seriálu Vyprávěj

První klapka úspěšného českého retro seriálu Vyprávěj padla 10. února 2008. Jeden díl se natáčel v průměru šest dní a v seriálu hrálo kolem 900 herců a několik tisíc komparzistů. Zajímavé jsou u tohoto seriály např. věkové rozdíly herců – např. Andrea Kerestešová, která hrála roli matky postavy, kterou ztvárnil Matěj Hádek, je ve skutečnosti o 9 let mladší než on. I v případě Braňa Holička, který hrál jejího syna před Matějem Hádkem, byla Andrea Kerestešová starší pouze o jeden rok. Na seriálu se postupně podílelo celkem 10 scénáristů a co se týká režiséra, tak Biser Arichtev se této funkce ujal až po natočení několika dílů. Původně totiž Vyprávěj točil jiný režisér, ale produkce seriálu nebyla s jeho pojetím spokojená a tak ho nahradil právě Arichtev. Nakonec došlo i k přetočení většiny původních záběrů.

Internetové stránky o seriálu Vyprávěj

Webových stránek, které se zabývají tímto úspěšným seriálem je velké množství, představíme si alespoň některé z nich. Asi nejvíce informací o seriálu Vyprávěj najdeme na stránkách České televize. Na adrese http://www.ceskatelevize.cz/porady/10266819072-vypravej/ si můžeme přečíst novinky, podrobné informace o seriálu, různé zajímavosti, seznam hlavních postav, rozhovory, diskuse a jsou zde také odkazy na videa s jednotlivými epizodami seriálu. Součástí stránek jsou i různé zábavné hry a aplikace. Spoustu informací, fotek a zajímavosti o seriálu Vyprávěj najdeme také na jeho profilu na ČSFD. Pod odkazem http://www.csfd.cz/film/264232-vypravej/ se můžeme podívat na seznam herců, prohlédnout si více než stovku fotek, přečíst si různé zajímavosti a chyby ze seriálu, podívat se na komentáře uživatelů ČSFD a pokud jsme zde zaregistrovaní, tak můžeme Vyprávěj i sami ohodnotit. Poslední stránkou, kterou si představíme, je fanouškovský web seriálu Vyprávěj. Ten je na adrese http://www.vypravej-serial.cz/ a jeho součástí jsou informace o seriálu, herecké obsazení a kompletní seznam všech epizod včetně stručných obsahů a odkazů na videa.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!